Tojás
Cukor
Vaniliáscukor
Pudingpor
Tej
A tejből kb. 3 dl-t külön öntök, a többit felforralom, és belekeverem a sárga krémet.
Nem főzöm sokat, épp csak összeérjenek, mert kicsapódik a tojás sárgája.
Legjobb egy kézi habverővel összedolgozni.
A fehérjét fölverem, közepesen keményre, majd hozzáöntök egy 1-2 kanál cukrot és egy csomag vaníliát.
Ezután gépi habverővel keményre keverem.
Közben az elkülönített tejet felforralom, és a felvert tojásfehérjéből kanalazok bele úgy, hogy maradjon hely közöttük, mert meg fognak nőni.
Gyorsan átfordítom őket, hogy mindkét oldal átfőjön picit, de tényleg csak éppen hogy, így marad könnyű.
A maradék tejet, amiben a hab főtt, szűrőn átöntöm a vaníliás, tojássárgás részbe, és az egészre ráhalmozom a habot.
Végül - célszerű tálalás előtt - néhány kanál kristálycukrot egy edényben, közepesen erős lángon felolvasztok, enyhén karamellizálom, folyamatos keverés mellett, és még forrón rácsurgatom a madártej habjára.
1.Előző este beáztatom a kendermagot (vagy minimum 4-5 órát). 2.Turmixgépben összekeverem a magot és 1 bögre vizet. Akár pár percig is hagyom, hogy jól összekeveredjen a két alkot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az ananászt hámozzuk meg, és vágjuk össze. Öntsük bele a joghurtot egy turmixolásra alkalmas edénybe, majd tegyük hozzá az ananász, az epret és a gyömbért. Botmixerrel keverjük ö...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű