20 dkg cukor
15 dkg liszt
6 dkg kakaópor
6 dkg vaj
2 közepes tojás
1/2 csomag sütőpor
porcukor a forgatáshoz
Az összes alapanyagot egy tálba tesszük, összegyúrjuk, majd fóliába csomagolva 1 órára a hűtőbe tesszük. (Nekem pont elég volt pihenni közben kicsit, ez is a recept előnye!!!! ?)
A sütőt előmelegítjük 200 fokra. A pihentetett tésztából diónyi gombócokat formázunk, meghempergetjük porcukorban, és sütőpapírral bélelt sütőlapra helyezzük őket, egymástól kicsit távolabb, mert sülés közben nőni fognak kicsit!
Az előmelegített sütőbe toljuk, és 10-12 percig sütjük. Tovább sütni nem célszerű, mert kiszárad! A sütőből kivéve hagyjuk teljesen kihűlni, hogy megszilárdulhasson a külseje, és kellemesen ropogós legyen, de belül megmaradjon finom puhának!
• 25 dkg puha margarin • 10 dkg porcukor • 1 cs vaníliás cukor • 25 dkg liszt • 10 dkg pudingpor vaníliás vagy csokoládés vagy kinek mi a kedvence
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások fehérjéből a cukorral kemény habot verünk. A diót, a kakaót, a lisztet és a sütőport összekeverjük, majd a habbal összedolgozzunk. Legyünk óvatosak, hogy ne törjön a hab....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 Először egy kb. 23x33cm-es tepsit kivajazunk, és kiszórjuk zsemlemorzsával, majd félretesszük. Fogjuk a kiflit, apró szeletekre vágjuk, majd egy tálba tesszük a szeleteket. 2...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű