12 dkg + 20 dkg cukor
25 dkg Rama
4 tojássárgája
25 dkg darabolt dió
2 ostyalap
1 csomag Ramát, 12 dkg cukrot és a 4 tojássárgáját megfőzöm. Nem túl magas lángon, mert a tojássárgája megfő. 25 dkg darabolt diót belekeverek. Ezután 20 dkg cukrot pirítok és beleteszem a fenti masszát, majd még melegen két ostyalap közé töltöm.
A cukrot 1,5 dl vízzel sziruppá főzzük. Ha kihűlt, beleteszünk 20 dkg kókuszreszeléket, 1 rámát, a két tejport. Vizes kézzel kis golyókat formálunk és kókuszreszelékbe forgatjuk. A...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a tejjel és egy csipet cukorral felfuttatjuk. A lisztet a margarint, a sót és a tojások sárgáját gyúrni kezdjük, majd hozzá adjuk a felfuttatott élesztős tejet. Összegy...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes