50 dkg liszt
25 dkg margarin/Rama/
6 dkg cukor
1 tojás sárgája és 1 egész
pici só
2.5 dkg élesztő
tejföl
Töltelék:
25 dkg őrölt dió
25 dkg cukor
baracklekvár
csokimáz a tetejére
5 ek.kakaó
5 ek. cukor
2-3 ek. víz ezt felfőzöm amíg a tányérról nem csurog le, ha kész hozzáadok 5 dkg vajat
A lisztet a margarinnal szétmorzsolom bele a pici só, a felfuttatott élesztő és amennyi tejföl esetleg tejet hozzáadva puha könnyű tésztává gyúrom, fél órát állni hagyom.
négy lapra osztom kinyújtva a tepsibe helyezem
tészta-lekvár vékonyan elkenve- diós-cukros keverék és megint a tészta, ha mind a négy lap megvan villával megszurkálom és sütőben 180 fokon szép barnára sütöm.
Közben elkészítem a csokimázt amit még melegen a tésztára öntök.
Mindent Összekeverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Össze gyúrni és hűtőben pihentetni 1-2 órát. Kézzel gyúrtam szét a sutopapiron a tetejére szilva és pici cukor. A széleket kicsit vissza hajtottam. 175 fokon kb. 40 perc sütés.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A tojást és a cukrot habosra keverni, hozzá adni a cappuccinó port és gőz felett 10 percig főzni, - amíg elkezd sűrűsödni, majd hagyjuk teljesen kihűlni. A margarin...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű