1,5 dl kókuszliszt (vagy kókuszreszelék finomra őrölve)
1 dl kókusztej
3 tojás
1 csapott teáskanál sütőpor
1 evőkanál kukoricakeménytő
1 evőkanál cukor vagy nyírfacukor
1 csomag vaníliás cukor
csipet só
A tojásokat egy keverőtálba ütjük, kézi habverővel felverjük, majd hozzáadjuk a kókuszlisztet, a kókusztejet, a sütőport, a cukrokat, az étkezési keményítőt és egy csipet sót, majd simára keverjük.
Pihentetés nélkül süthetjük: zsiradék nélkül kisebb tenyérnyi palacsintákat sütünk a masszából 3-4 perc alatt, félidőben átfordítva. A tejszíntől van elég zsiradék a tésztában, nem kell hozzá plusz zsiradék a sütéshez.
Tányérra szedjük, és melegen tálaljuk friss gyümölccsel, lekvárral, mézzel, nutellával, ki mivel szereti.
A hozzávalókat összegyúrjuk. Forrásban lévő vízbe apró darabokra csipegetve megfőzzük. Ha feljön a víz tetjére, kész.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy serpenyőben olívaolajat hevítek, erre dobom a felszeletelt újhagymát, paradicsomszeletkéket. A serpenyő másik oldalába tettem a rákokat, és inkább ez alatt volt a láng, hogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát kifőzöm, a sonkát felkockázom. Kevés olajat forrósítok, beleteszem a kockára vágott hagymát, majd a sonkát, megpirítom, majd belerakom a spenótot is. Amikor összeesett,...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű