- 2 egész csirkemell
- 40 dkg reszelt trappista sajt
- 25 dkg kukorica
- 1 liter tej
- 4 gerezd fokhagyma
- só, bors ízlés szerint
- 3 ek. liszt
- 150 ml főzőtejszín
- bacon szalonna a tetejére
1. A csirkemellet felszeleteljük (nem túl vékonyra), enyhén kiklopfoljuk, majd fűszerezzük ízlés szerint. A befűszerezett szeleteket fokhagymás tejbe áztatjuk és állni hagyjuk 4-5 órát.
2. Egy tepsit kivajazunk és reszelt sajtot (trappista) szórunk az aljara. A szeleteket egyenként kiszedjük a tejből és lisztbe forgatás után behelyezzük a tepsibe, kukoricát szórunk rá, majd főzőtejszínnel meglocsoljuk és ismét reszelt sajtot szórunk rá.
3. A tetejére tehetünk bacon szalonnát, ízlés szerint. 180 C fokon sütjük fél órát, míg a sajt arany barnára nem sül a tetején. Forrón tálaljuk, sült burgonyával vagy krumplipürével fogyaszthatjuk!
Mai intai curatam pulpele , le spalam si apoi le stergem cu un prosop le saram si le tavalim prin faina. Apoi ne apucam de ''imbracaminte'', intr-un castron punem kechup-ul, mustar...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A fűszereket összekeverjük, majd kettőbe osztjuk és két tálba tesszük. 2,5 liter vizet felforralunk, hozzákavarjuk az egyik adag fűszerkeveréket, a szódabikarbónát és a cukrot. Ala...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes