Tészta:
1 pohár liszt
5dkg vaj
1 ek. tejföl
1 tojás
só
2ek cukor
rum ( nem muszáj)
Töltelék:
2-3 fej hagyma felvágva
sonka, szalonna csíkokra vágva
10dkg sajt
3 tojás
2 dl tejföl
só
Tésztát összegyúrni és egy tortaforma vagy tepsi aljára nyomkodni, kis peremet is csinálni. Elő lehet sütni 200 C-on, én nem szoktam.
A hagymát megdinszteljük a szalonnával és a tésztára öntjük.
Ráreszeljük a sajtot.
A 3 tojást, sót és tejfölt összekeverjük. Lehet beletenni fűszernövényeket is vagy juhtúrót.
Ráborítjuk a sajtra és 200C-ra előmelegített sütőben kb. 20 percet sütjük..
tészta: 3 tojifehérjét 50gr édesítővel habbá vertem 1 egésztojást + lisztet és a többit összekeverem picivizzel hogy krémes állagú legyen majd beleforgatom a fehérjét előmelegít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almát hámozd meg, távolítsd el a magházat, és darabold fel. Egy liternyi, citromlével, őrölt fahéjjal és cukorral ízesített vízben főzd meg. A tejfölben keverd el a búzakeményít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű