- kb. 10 db friss barack
- 2 csomag zero vanillin cukor
- őrölt fahéj, ízlés szerint
- 200 ml tej
- 50 ml víz
- 100 ml tejszín
- 100 ml édes fehérbor
■5-6 db barackot meghámozunk, összedarabolunk, leturmixolunk majd hozzáadjuk a tejet és a vizet.
■Ezután hozzáadjuk az édesítőt, vaníliacukrot, fahéjat és kiforraljuk.
■Ha forr, hozzáadjuk a tejszínt és a bort és ezekkel is forraljuk picit. Kevergessük 2-3 percet majd vegyük le a tűzről.
■A maradék barackot meghámozzuk felaprítjuk, és a leveshez adjuk.
Jól behűtve, tejszínhabbal, pirított mandulával tálaljuk.
A hozzávalókat a zsemlemorzsa és az olaj kivételével összekeverjük. Pogácsákká formáljuk, beleforgatjuk a zsemlemorzsába és forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A keményre főzött, megtisztított tojásokat vágd kisebb darabokra, és tedd egy tálba. Dobd hozzá az apróra vágott vöröshagymát, majd mehet hozzá a puha vaj, a tejföl, a sajtkrém és...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját, a vajat és a cukor egyharmad részét habosra kikeverjük, és lassan keverve hozzáadunk 14 dkg olvasztott, lehűtött csokoládét. A tojások fehérjét a többi cukorra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű