2 db tojás
1 bögre liszt
kapor
2 bögre tej
1 tasak sütőpor
15 dkg sajt ( trappista + füstölt vagy parmezán fele-fele arányban )
1 teáskanál cukor (opcionális)
1 teáskanál só
1 teáskanál olaj
5 dkg vaj
1 gerezd fokhagyma
A kaprot mossuk meg és vágjuk apróra. Friss nem lévén, a mélyhűtött is használható, a szárított már nem a legjobb erre a célra. A tojásokat tegyük egy tálba, sózzuk és robotgéppel verjük fel. Az ízharmóniáért és a palacsinta szép színéért tehetünk bele a cukrot és verjük tovább. Adjuk hozzá a tejet és a már kihűtött olvasztott vajat. Keverjük a lisztbe a sütőport óvatosan. Amikor tésztaállagú, öntsük hozzá a reszelt sajtot, a kaprot és a zúzott fokhagymát. Egy serpenyőbe tegyünk egy kevés olajat és a szokásos módon süssük ki a palacsintákat. Tejföllel, esetleg majonézzel és reszelt sajttal kínáljuk. Ha további változatosságot szeretnénk vinni a palacsinták világába, akkor tölthetjük sajtkrémmel, vagy otthon készült májkrémmel, húskrémmel.
hagyma+párolom+só+p.paprika+hús+só+szósz+káposzta+paradicsom-->főzőm+kapor :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajon kissé megpergeljük a lisztet majd hozzáadjuk a tejfölt,a sajtot és a sót. 1-2 percig főzzük, míg besűrűsödik, majd krémesre kavarjuk és kihűtjük. Minden sonkaszelet egyik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A rizst főzzük meg félig. A hozzávalókat vágjuk fel. A kókuszolajon kezdjük el megpirítani a hagymát és a csirkemell kockákat. Ha a hús már fehér, és a hagyma üveges,...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű