6 galbenusuri
6linguri de zahar
340 ml lapte
2 linguri faina sau amidon (eu am pus amidon)
170 g unt nesarat
esenta de vanilie
Cele 6 galbenusuri ramase de la foi le amestecam intr-o craticioara cu amidon, zahar si laptele adaugat treptat. Punem craticioara pe foc si amestecam mereu pana se ingroasa continutul ca si o budinca, apoi luam de pe foc crema si o lasam sa se raceasca. Untul il mixam intr-un castron doar cat sa se „dezmorteasca” si adaugam putin cate putin din compozitia racita. Picuram cativa stropi de esenta de vanilie
A csokoládét tördelt össze és gőz fölött olvaszd fel. 2 tojást keverj habosra 50 g cukorral és 50 g vajjal, a sót és a vaníliás cukrot keverd hozzá. A langyosra hűtött csokoládét k...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
ketkes.com oldalon találtam a receptet. Érdemes oda nézni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A kakaó kivételével két tálba osztjuk a hozzávalókat - vagyis egy tálba 25 dkg liszt, 10-10 dkg vaj és cukor és 1 tojás kerül. 2. Az egyikbe beletesszük a kakaót is. 3...
Elkészítési idő: 120 perc Nehézség: Közepes