50 dkg magos meggy /szilva
fahéj, szegfűszeg, cukor
2 dl tejszín
2 dl tej
1 ek rétesliszt
1 dl (1,5 dl) vizet felteszünk forrni néhány percig fahéjjal és szegfűszeggel
A gyümölcsöt kimagozzuk, becukrozzuk
A gyümölcsöt kinyomkodjuk, felét összeturmixoljuk a tejszínnel
A fűszeres levet és a gyümölcs levét összeöntjük, kipótoljuk 5 dl-re (8 dl -re) és főni tesszük. Ha forr, a tejben elkevert liszttel kissé besűrítjük. Levesszük a tűzről, majd kihűtjük.
Ekkor hozzáadjuk a turmixot és belerakjuk a gyümölcs másik felét.
A zárójelben lévő adagok esetén hígabb, kevésbé krémes, de több levest kapunk.
A tepsit kikenjük és a tésztát ketté osztjuk, az elsőt kinyújtjuk és a tepsibe tesszük, erre tesszük a kihűlt pudingot amibe belekeverünk 1/2 l tejfölt, és 1 cs vaníliás cukrot,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű