- 4 közepes méretű birsalma
- kb. 3-4 evőkanál negyedannyi édesítő
- fahéj
- szegfűszeg
- 1 csomag zero vanillin
- 200 ml tejszín
◾️Az almákat meghámozzuk és kivágjuk a magházukat.
◾️Felkockázzuk, egy közepes lábosba tesszük az almakockát és felengedjük kb. 1 liter vízzel.
◾️Hozzáadjuk az édesítőt, a fahéjat, a szegfűszeget valamint a zero vanillint és forrástól számítva nagyjából 20 percig főzzük alacsonyabb fokozaton.
◾️Ha megpuhult az alma, egy botmixerrel krémesítjük.
◾️A hőre visszatéve beleöntjük a tejszínt újra felforraljuk és el is készült.
Szeletelt mandulával, tejszínhabbal tálaljuk.
fenn
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A cukorból karamellt készítünk, lassan olvasztjuk a cukrot, hogy ne égjen meg, ha megolvadt hozzáöntünk 4 dl tejet és takarékon lassan felolvasztjuk a karamellt, a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A chilis bab elkészítése pofonegyszerű . A vöröshagymát megtisztítjuk és felkockázom, majd egy kevés olajon üvegesre pirítjuk.Majd hozzá adunk 1 nagy evőkanál pirospaprikát, elkev...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű