20 dkg világos rozsliszt
10 dkg dw sütőliszt
2 ek. búzasikér
3 dl víz
1 dl tej
fél tasak instant élesztő
csapott ek. só
2 ek. olaj a végén
A liszteket kimérjük, hozzáadjuk a sikért, élesztőt, sót és a langyos vizes tejjel kialakítjuk a tészta állagát. Amikor összeállt a tészta, gyúrjunk rajta egy kicsit és adjuk hozzá a 2 evőkanál olajat, ezzel rugalmasabb lesz a tészta. Munkalapon kicsit dagasztjuk, de nem visszük túlzásba. Tálba tesszük, meghintjük a tetejét liszttel, és letakarjuk. Éjjel szépen jól megkel, mert én ezt a műveletet mindig este végzem :) Reggel csak formázni kell és tepsin mehet a sütőbe.
Előmelegített sütőben 150 fokon sütjük 20 percet, majd 200 fokon készre sütjük, ez kb. további 20 perc.
1/2 kiló lisztből, 7 tojássárgájával, kis sóval, 3 deka, kevés tejbe áztatott élesztővel, 3 deka porcukorral, kb. 2,5 deci tejjel rétestészta keménységű tésztát gyúrunk. Jól kidolg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A receptet a http://www.limarapeksege.hu/2010/04/csaszarzsemle-reggelire.html linken lehet megtalálni.
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Nehéz
1,5 kiló krumplit megfőzök sós vízben. Mikor puha leöntöm a vizet és átnyomom krumplinyomón /ha v.kinek nincs lereszelheti apró reszelőn/. Hagyom teljesen kihűlni, majd teszek a kr...
Elkészítési idő: 30-35 perc Nehézség: Könnyű