45g Norbis előre bekevert Liszt
40g lenmagliszt (helyette rozslisztet használtam)
40g zabliszt (helyette teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet használtam)
100g búzasikér
1 csomag szárított élesztő
2,5dl víz
25ml olíva olaj
Csipet só (egy kávéskanálnyit tettem bele)
A hozzávalókat összekeverjük majd meleg helyen 50 percet
kelesztjük.Ezután szilikonos formába tesszük és további 30 percet
kelesztjük .A tetejét megkenjük tojásfehérjével és megszórjuk magokkal
tetszőlegesen!(magokat a tésztába is lehet tenni aki akar)
Majd előmelegített sütőben 170 fokon légkeverésben 50 percig sütjük!;
A sütőt előmelegítem 200 fokra. Egy 30 X 40-es tepsibe sütőpapírt teszek. A vajat megolvasztom. Egy tálban összekeverem a lisztet, sütőport, szódabikarbónát és a porcukrot. Hozzáa...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A víz kivételével mindent a tálba teszünk, az élesztőt belemorzsoljuk, majd a langyos vizet folyamatosan hozzátesszük.Kb. fél óráig kelesztjük, majd 9 egyforma gombócot szaggatunk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű