50 dkg liszt, 6 dkg cukor, 1 tojás, 1 tojás sárgája, 2 dl tejszín, 5 dkg olvasztott vaj, vagy margarin.1 dl tej, 2 dkg élesztő, pici só.. tetejére kenni 1 tojás
A hozzávalókat jól összedolgozzuk, majd fél órát hagyjuk a duplájára kelni.
A kelesztés után annyi gombócot készítünk ahány fonatot szeretnénk.
Ebből a mennyiségből 2 db 30 dkg-s kalácska lesz. Az egyik fonatba kakaót tettem..
Megint hagyjuk a duplájára kelni, és 170-180 fokon 20-25 perc alatt szép barnára sütjük.
(kis briósokat is ugyanúgy lehet belőle készíteni).
1.) A hozzávalókat a megadott sorrendben a kenyérsütőgépbe tesszük, és bedagasztjuk-kelesztjük 1,5 óra alatt. 2.) A megkelt tésztát lisztezett deszkán átgyúrjuk, majd 3 részre osz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent egybe keverek kivéve a kakaót!A tészta felét a formába öntöm a másik felébe belekeverem a kakaót!180 fok kb 20 perc!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Este a lisztet tálba rakom az élesztőt belemorzsolva ,vízzel fakanállal galuska állagú tésztát készítünk a konyhapulton hagyom letakarva vagy kelesztőtálba.Másnap a többi lisztet,o...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes