3 tojássárgája
10 dkg xilit
0,5 dl tejszín (állati eredetű is megfelel, mivel sajnos ma már
szinte mindegyikbe tesznek cukrot, próbálj olyat választani, amiben
arányaiban a legkevesebb van. A xilit fog segíteni, hogy lassan
szívódjon fel!)
2 dl sovány tej
1,5 dl vodka
1 ek. vanília eszencia/aroma
A tejet a tejszínnel, xilittel felforraljuk, hagyjuk teljesen
kihűlni.
A tojássárgákat habosra verjük, belekeverjük a kihűlt tejbe.
Üvegbe töltjük és hozzáadjuk a vodkát, alaposan
összerázzuk. Tetejét rácsavarjuk és két héten keresztül
hűtőben hagyjuk összeérni az ízeket, időnként jól
összerázhatjuk a likőrt.
Az alkoholnak köszönhetően, ami jó tartósítószer, hűtőben
hónapokig tárolhatjuk az italt.
Csak berakod a turmixgépbe és összeturmixolod. Ha túl savanyú lenne egy kis mézzel lehet édesíteni. Ha hígabbra szeretnéd, 100 százalékos a piros gyümölccsel megegyező ízű eper, má...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A finomra turmixolt gyümölcsital, a smoothie Angliából indult világhódító körútjára. Ma már itthon is egyre több élelmiszerboltban találkozhatunk előre elkészített, üvegekbe csomag...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Az epres koktélhoz a hozzávalókat - a jég kivételével - összeturmixoljuk. Amikor már egynemű, krémes a keverék, beleöntjük a jeget, és azzal is turmixoljuk 4-5 másodpercig (éppen c...
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű