1 kg sütőtök
3 db narancs
1 kk. gyömbérpor
1 dl víz
1 zacskó dzsemfix
20 dkg cukor
A sütőtököt megpucoljuk és miután kivájtuk a magházát felkockázzuk és beletesszük egy lábosba.
A narancsot megpucoljuk, majd éles késsel kihártyázzuk. A narancs húsát és levét hozzáadjuk a sütőtökhöz. Egy pici vízzel felöntve lassú tűzön főzzük fél óráig, hogy megpuhuljon a tök. Egy pici kis gyömbérporral ízesítettem, hogy kihozza a zamatát. (TIPP: Hangulattól függően lehet ízesíteni egy kis szegfűszeggel vagy fahéjjal is). Belekeverjük a zselésítő anyagot és a cukrot és 2 percig forraljuk.
Eztán botmixerrel krémes állagúra is pürésíthetjük (Tipp: ha krumplinyomóval áttörjük akkor rusztikusabb lesz a lekvár textúrája)
Beletöltjük a lekváros üvegekbe , fejjel lefelé állítjuk és betakargatjuk pokróccal , hogy lassan hűljön ki.
A leszedett csalánt többször átmossuk ,majd a leveleit letépkedjük. Lehet fordítva is, akkor könnyebb picit :D. Természetesen még mindig kesztyűben dolgozunk,hacsak nincs ízületi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy finom lecsónál nincs is jobb a nyári hónapokban, de bizony célszerű télire is eltenni belőle néhány üveggel. Most egy tartósítószer-mentes változatot teszünk közzé....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű