Bármilyen szezonális gyümölcsöt(most alma,körte,szilva,narancs,banán,áfonya és citrom) kb.2 kg.Apró kockákra vágom(az almát és a körtét héjastól)
Magas falú tepsibe raktam,szórtam rá fél kg.nádcukrot,1 teásk. fahéjat,fél 1 kávésk.őrölt szegfűszeget,1 citrom levét,4-5 kanál mézet és másfél órát 170 fokon sütöttem!Tartósítószer nincs benne!Jó meleg sterilizált(mikróban)üvegekbe tettem,fejre fordítottam és pár perc múlva ment a száraz dunsztba.Télen pár kanállal megy a bögrébe,forró vízzel felengedem és kész a gyümölcstea!A gyümiket a végén kikanalazzuk!Sütikbe is kiváló!!!
A zöldalmát, a kiwit és a banánt meghámozzuk és nagyobb darabokra vágjuk, majd egy turmixgépbe helyezzük. Belefacsarjuk a zöld citromot, hozzáadjuk a felszeletelt szárzellert és az...
Elkészítési idő: 10 p Nehézség: Könnyű
Külön-külön mindkét réteg hozzávalóit botmixerrel vagy turmixgépben pürésítjük és ízesítjük. Olyan sűrűre készítsük, hogy még iható legyen. Evőkanál segítségével felváltva poharakb...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A tojássárgákat kikeverni a porcukorral, tejszínt hozzáönteni, majd a capuccinó port is hozzá keverjük és legvégén a rumot hozzáadjuk. Üvegbe töltjük és jól összerázzuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű