240 g cukor,
150 ml víz (80 ml a szirup elkészítéséhez, 70 ml a zselatin beáztatásához)
80 g kakaó,
14 g zselatin,
160 g tejszín (33%-os).
Szitáljuk át a kakaót és áztassuk be a zselatint 70 ml vízbe. Főzzünk szirupot a cukorból és a 80 ml vízből, szórjuk bele a kakaót és jól keverjük össze. Melegítsük fel a tejszínt 80 fokosra és olvasszuk fel benne a zselatint. Keverjük össze a szirupot és a tejszínes keveréket és főzzük egy percig a glazúrt. Ha kihűlt hűtőszekrényben tároljuk egy napon keresztül. Mielőtt a tortát bevonjuk a glazúrral, melegítsük fel a bevonót 30 fokosra. Fontos, hogy a hőfokokra figyeljünk ahhoz, hogy a glazúr tökéletes legyen. Nagyobb torták esetében érdemes kétszeres mennyiséget főzni.
A glazúr elkészítéséről bővebb információt kaptok, ha megtekintitek a következő videót:
https://ketkes.com/tukorglazur-a-legbamulatosabb-bevonat-hetkoznapi-alapanyagokbol-keszul-a-fenyes-csoda/
A szalonnát, gombát zsíron megpirítottam, félúton a hagyma is ment bele. végül a darált húst is hozzá tettem, meg a joulienre reszelt cukkinit, batátát, kevergetve megpirítottam...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A kókuszreszeléket keverjük össze a sűrített tejjel, majd formázzuk meg és tegyük fagyasztóba amíg meg nem dermed (20-30 perc). Ha eléggé megkeményedett mártsuk meg olvasztott cso...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű