1,5 kiló krumpli már tiszta súly
2 kk. só
Víz
35 dkg finomliszt
1 deci tej
1,5 deci olaj
5 dkg búzadara
A meghámozott, kockákra vágott krumplit megfőzöm sós vízben. Mikor puha leöntöm a vizet és átnyomom krumplinyomón /ha v. kinek nincs lereszelheti apró reszelőn/. Hagyom teljesen kihűlni, majd teszek a krumpliba sót, 35 dkg finomlisztet és a tejet,,,a tészta közepes keménységű legyen. 4 felé osztom a tésztát s minden egyeset elsodrom tepsi nagyságra, lekenem vékonyan olajjal és szórok bele vékonyan búza darát majd összetekerem mint a rétest. 4 rudat kapunk.
Mehet a kiolajozott tepsibe. Az egyik képen látható, hogy még nyersen a tésztát összemetélem és kockákra bevagdosom a tetejét, bekenem olajjal és mehet a sütőbe. 200 fokon sütöm kb. 30-35 percig,,,,sütőtől függ,,,a színén meglátni amikor jó.
Ez az adag nagy tepsire való,,,de vigyázzatok, olyan
fincsi hogy én ma is még egy kisebb tepsivel sütöttem,,,1,5 adagot, 6 rúd lett mert egy tepsivel kevés
A hozzávalókból szép sima palacsintatésztát keverünk, és már sütjük is! Nagyon finom!
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Főzzük meg a tojásokat. A tésztához a tojást kézi habverővel összekeverjük, a liszt felével csomómentesre keverjük, majd a vizet és a tej felét keverjük bele, aztán a maradék lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csicsókát egy tál vízbe áztassuk be és zöldségkefével tisztítsuk meg. Uborkagyalun gyaluljuk le és forró olajban süssük ki.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű