1 liter házi tej
1/2 kg házi túró
7dkg vaj
1 kk só
1 kk szódabikarbóna
A tejet és a túrót forrásig hevíted, aztán leszűröd és belerakod egy lábasba és hozzáadod a vajat , sót és szódabikarbónát. Lassú tűzön kevergeted és sűrű krém lesz belőle kb 7-10 perc alatt.
Ezután pedig kis tálba rakod s ki hűtöd, aztán pedig tányérra teszed és a kamrában hagyod állni egy napot.Nagyon finom és még reszelni is lehet..Egészségetekre.
Kocsit több sóval jobban ízlik.
Egy nagy tepsibe 12 kanál étolajat teszünk, melyre a kocka tésztát egyenletesen elosztjuk (nyersen!). A többi hozzávalót (cukor, kefír, tejföl, tej, tojás) kikeverjük, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát kitekerem, az egyik szélére rakosgatom sorban a szalámit, megszórom reszelt sajttal. "Féltávig" derelyevágóval bevagdosom, a széleit vízzel lekenem, majd a papír segítsé...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű