20 dkg vaj
1 tojás
35 dkg liszt
10 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
1 cs sütőpor
A mázhoz
1 tojás fehérje
2-4 csepp citromlé
10-15 dkg porcukor
A vajat elkeverjük a liszttel és hozzáadjuk a többi hozzávalót. Cipóvá gyúrjuk és hűtőbe tesszük 1 órára.
Addig kibélelünk egy tepsit sütőpapírral és a sütőt előmelegítjük 180 fokra. A tésztát lisztezett deszkán fél cm vékonyra kinyújtjuk. Szaggasunk ki csillagformákat vagy,amilyet akarunk sütni és díszíteni. A közepét egy kisebb kerek formával vágjuk ki, ha fel szeretnénk akasztani a fára vagy lekvárt akarunk bele tölteni .
Tegyük a tepsibe és 8-10 perc alatt süssük meg.
A mázhoz a tojásfehérjét verjük fel és csepegtessünk bele citromot és szitáljuk hozzá a porcukrot.Akkor jó, ha jól kenhető és nem folyik.
Ezzel lehet díszíteni a kihűlt kekszeket.
Lehet szép színes mázat is rátenni és erre a tojásos díszítést.
Most sima zselét készítettem zseléporból és azzal kentem vékonyan meg és ilyen szép csillogós lett. Jól mutat rajta a fehér.
Lehet lekvárral is megkenni és összeragasztani 2 db sütit.
Mogyorókrémmel is ragasztottam. Nagyon finom és sokáig el áll.
First separate the eggs, putting the whites into one bowl and the yolks into another. Add the flour, baking powder and milk to the yolks and mix to a smooth thick batter. Whisk t...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű