50 dkg liszt, fél tasak sütőpor, 4 dkg élesztő, 2 tojás, 3 evőkanál cukor, 2,5 dl tej, 1,5 dl olaj, só
Az élesztőt cukros langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet, a sütőport, a tojást, az élesztős tejet és az olajat egy tálba öntjük, kevés sót adunk hozzá és jól összegyúrjuk a tésztát. Miután meggyúrtuk, lisztezett felületen kinyújtjuk és dióval, mákkal, kakaóval töltjük ízlés szerint. Feltekerjük, a tetejét átkenjük olajjal, vagy felvert tojással és 180 fokos sütőben nagyjából 40 perc alatt kisütjük. A tésztából fonott kalácsot is készíthetünk, keverhetünk bele kakaóport is.
ketkes.com oldalon találtam a receptet. Érdemes oda nézni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vjat a cukorral habosra klell keverni. a tojást hozzáadva tovább kell keerni. A maradék szárazanyagot hozzákeverve kis gombócokat kell a tepsire tenni. 200 fokon 12 perc alatt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőkből meggyúrom a tésztát s elosztom négy felé,tepsi (25x35)nagyságúra nyújtom,a hátára teszem a tésztát, megkenem szilva lekvárral majd ráborítom a másik tésztát, megbö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű