100gr aprószemű zabpehely
100gr zsírszegény túró
65gr (fél pohár) natúr joghurt
1 tojás
25gr négyszeres erejű édesítő (vagy helyette pl. 100gr xilit)
Esetleg kevés reszelt citromhéjat is lehet hozzá keverni, nekem sajnos későn jutott eszembe.
A túrót villával összetöröm, hozzákeverem a tojást, az édesítőt és a joghurtot. Az egynemű masszába forgatom a zabpelyhet és alaposan összedolgozom. Sütőpapírral bélelt tepsiben, gázsütő 4-es fokozatán megsütöm. (Ennyire nem kell, mint amennyire én megsütöttem...lásd a képet ;-) )
A pác hozzávalóit egy tálba tesszük, alaposan elkeverjük és beletesszük a húst. A húst legalább egy éjszakán át pácoljuk. A hús a pácban a hűtőszekrényben akár több napot is kibír,...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz