- 6 tojás fehérje,
- 18 dkg cukor,
- 1 db citrom leve és reszelt héja,
- 12 dkg finomliszt,
- 1 csipet só,
- 5 dkg olvasztott vaj,
- 15 dkg aprított vegyes gyümölcs,
- 10 dkg vágott dió,
Az őzgerinc forma kenéséhez:
- 2 dkg vaj,
- 2 tk liszt a szóráshoz,
A fehérjéket a cukorral kemény habbá verjük egy csipet sóval. Ezután hozzá adjuk a citrom reszelt héját, a levét, az olvasztott vajat. Tovább keverjük a géppel.
Utolján egy fakanállal hozzá keverjük a lisztet, a gyümölcsöt és a vágott diót is.
A formát vajjal kikenjük, liszttel megszórjuk és a tészta masszát bele öntjük, szépen elsimítjuk a tetejét. A forma ¾ részig legyen, mert sütés közben növekszik.
180 fokra melegített sütőben 35 perc alatt megsütjük.Tűpróba! Maradék tojásfehérjéből készítettem e csuda finom, szépséges gyümölcskenyeret.
Ízlés szerint a külsejét csokoládéval bevonhatjuk!
1 bögre kuszkuszt leöntünk 1,5 bögre meleg tejjel (én rizstejjel készítettem) hagyjuk megdagadni. Egy másik edényben összekeverünk 250gramm túrót, 2tojássárgáját, 3kanál görög jogh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát úgy készítjük, mint a piskótát. 24 × 34 cm-es tepsiben sütjük, majd hagyjuk teljesen kihűlni. A krémhez a pudingot a tejben megfőzünk, ha kihűlt, összekeverjük a habosra...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Cukrot,vajat és tojást kikeverni,hozzáadni a többit.Felét bele a tepsibe.Tölteléket össze keverni,rá a tésztára,majd a tészta másik felét rá. Tetejére csoki. 180fok.35 perc
Elkészítési idő: 60perc Nehézség: Közepes