- 4 db tojás
- 100 g vaj
- 150 g cukor
- 150 g liszt
- 1 kiskanál sütőpor
- 2 evőkanál kakaó
Krémhez
- 200 g sűrített tej
- 500 g tejföl
- 2 evőkanál kakaó
- aprított dió
Verjük fel a tojásokat a cukorral, majd adjuk hozzá a vajat, a lisztet, a sütőport és a kakaót. Kenjünk ki vajjal egy tortaformát és öntsük bele az elkészített tésztát. Süssük 160 fokos sütőben 30 percen át. Amikor megsült a tortalap hagyjuk kihűlni, majd vágjuk el három egyforma részre. Hagyjunk egy lapot egyben, ez lesz a torta alja, a másik két darabot pedig vágjuk fel kisebb kockákra.
A krém elkészítése: a sűrített tejet, a tejfölt és a 2 kakaót robotgéppel kavarjuk össze. A kockákra vágott piskótát, forgassuk bele az elkészített krémbe, szórjunk bele aprított diót is és hagyjuk egy kicsit állni. Az egyben hagyott lapot tegyük egy tálcára és halmozzuk rá a piskótakockás keveréket. Igazítsuk el, hogy gömbölyű formája legyen. Tegyük a tortát egy éjszakára hűtőszekrénybe, és másnap szeleteljük.
1. A barnacukrot elkeverjük az étolajjal. 2. Folyamatos keverés mellett, vékony sugárban hozzáadjuk a tojásokat. 3. Hozzáadjuk az olvasztott csokoládét, reszelt narancshéjat, fah...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű
Két cipót kinyújtjuk megkenjük lekvárral, a két oldalát feltekerjük középen újnyi helyet hagyva a tölteléknek.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egész tojásokat a cukorral addig keverem amíg habos,krémes lágy masszát nem kapok,majd apránként beleszitálom a lisztet és a sütőport majd végül beleöntöm az olajat. Szilikonos...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű