a tésztához: 30 dkg liszt
1 teáskanál sütőpor
1 kávéskanál só
0,5 dl olaj
0,5 dl víz
Töltelék: 12 dkg reszelt sajt
12 dkg sonka vagy párizsi reszelve
3 evőkanál tejföl 20 %-os
mi tettünk bele hagymát is reszelve.
Lisztet egy tálba tesszük bele a sütőport, sót, majd az olajat és a vizet. Jól összekeverjük és összegyúrjuk. Nekem picivel több olajat kellett tennem bele.
6 egyenlő részre osztjuk, gombócokat formálunk és kinyújtjuk kicsit. Közepére teszünk a töltelékből,a tészta széleit összefogjuk, összenyomkodjuk, batyuvá formáljuk majd lelapítjuk. Forró serpenyőbe ( Teflonos , nem kell alá olaj, mert a tészta olajos) kb 3-3 percig sütjük az oldalait.
A tésztát kifőzöm sós vízben. A vajon megpirítom a kockára vágott csirkemellet, megfűszerezem, rádobom az apróra vágott kaprot és megpárolom. Majd felöntöm a tejszínnel és összefor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet egy tálba öntjük, a közepére egy kis mélyedést készítünk. Az élesztőt a langyos,cukros tejben felfuttatjuk, majd a liszt közepére öntjük. Egy kis liszttel elkeverjük,majd...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
Ezt össze dolgoztam kézzel és 3szor pihentettem kb 40 percig Sütés forró sütőben kezdeni, 200 fokon, majd 180 fokon 40 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű