230 g liszt
250 ml tej
20 g élesztő
3 evőkanál kristálycukor
1 db tojás
1 csipet só
A lisztet egy nagy tálba mérjük, és közepében egy kis mélyedést alakítunk ki. Ide öntjük a langyosra melegített tej felét, belemorzsoljuk az élesztőt, és hozzászórjuk a cukrot is, majd hagyjuk pihenni, langyos helyen. A tojássárgáját, a tej másik felét, és egy csipet sót hozzáadjuk az élesztős-tejes liszthez, és fakanállal 10 percig kevergetjük. Letakarjuk, és langyos helyen 20 percig pihentetjük.A tojásfehérjét felverjük, és a tésztához keverjük. Pár percet pihentetjük, majd sima serpenyőbe kevés olajat öntünk,és egy-egy evőkanálnyit belekanalazunk a tésztából. Pár perc alatt mindkét oldalán aranybarnára sütjük.
A megfőtt virsliket tekerd a sajtszeletekbe, majd dugd a közepükbe a pálcikát. Tedd őket 20 percre fagyasztóba. Keverd össze alaposan egy nagy tálban a lisztet, a sót, a borsot,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Arankát feloldjuk a tejszínben, a zselatint a vízben, majd a zselatint az angolkrémhez keverjük, majd megy bele a tejszín és a dió
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk. Addig a többi hozzávalót előkészítjük egy nagy tálba. Ha kész az élesztő bele borítjuk és összegyúrjuk. A tésztát kb 50 percig kelesztjük, utána 9 kis cip...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Közepes