25 dkg túró
1 db tojás
1 dl búzadara
1 csomag vaníliás cukor
só ( a főzéshez)
A morzsához:
1 ek vaj
15 dkg zsemlemorzsa
A tálaláshoz:
1 doboz tejföl
fahéj
porcukor
A túrót, a tojást, a búzadarát, és a vaníliás cukorot egy robotgép segítségével összekeverjük, és 1 órára hűtőbe tesszük pihenni.
Egy evőkanál segítségével golyókat formálunk, és lobogó, enyhén sós vízben kifőzzük.
A vajon megpirított zsemlemorzsába forgatjuk, és fahéjas tejföl lel, és porcukorral megszórva tálaljuk.
Habverővel összekeverni az alapanyagokat és készen van :) Előbb csak a cukor 2/3 -át adjuk hozzá, még mielőtt krémesedne a cukor másik felét.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szalonnarol a bort levagtam es kockakra vagtam. A hagymat felszeleteltem. Egy serpenyoben beletettem a szalonnakockakat, es kicsit megpiritottam. Utana kiszedtem, es a megmara...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A kukoricákat a külső héjától megfosztom, hagyok rajta a belső vékony héjból és bő vízben felteszem főni. Amikor megfőtt, kiszedem leszedem a maradék héjat és tálalom. Jó étvágyat...
Elkészítési idő: 0,40 Nehézség: Könnyű