Baloldali: KÓKUSZLISZTES
4 tojás
15 dkg kókuszliszt
5 dkg Útifűmaghéj -Psyllium- (ettől könnyebb lesz)
2evőkanál szezámliszt-kb. 2 dkg- (elmaradhat)
1 evőkanálnyi szezám (elmaradhat)
1 teáskanál szódabikarbóna
1 teáskanál citromlé
1 teáskanál só
2 evőkanál kókuszzsír (elmaradhat)
5 dl víz (lehet próbálkozni, 6 dl-t is elbír)
Középső: CHIA-MAGOS
Kis mennyiség, 5 db. képen látható lett belőle.
5 gramm kávédarálón darált chia mag,
1 teáskanál egész chia-mag
1 ek utifűmag,
1 púpos ek durvára darált lenmag,
1 tk sót, ízlés szerint frissen őrölt bors
2 tojás
1/4 mokkáskanál szódabikarbóna
1 mokkáskanál citromlé,
25 gramm finomra darált kókuszreszelék
60 gramm darált mandulát,
20 gramm szezámliszt
Jobbszélső: MANDULALISZTES
Kb. 10 db. lett belőle Keserű István-féle recept az alap)
15 gr utifű maghéj
2 dl víz
4 tojás
2 kávéskanál só
2 kávéskanál eritrit-én ezt kihagytam)
1/2 kávéskanál szódabikarbóna
10 dkg őrölt mandula
40 gr. szezámliszt
30 gr kókuszliszt.
Baloldali: KÓKUSZLISZTES 12db-hoz.
4 tojás
15 dkg kókuszliszt
5 dkg Útifűmaghéj -Psyllium- (ettől könnyebb lesz)
2evőkanál szezámliszt-kb. 2 dkg- (elmaradhat)
1 evőkanálnyi szezám (elmaradhat)
1 teáskanál szódabikarbóna
1 teáskanál citromlé
1 teáskanál só
2 evőkanál kókuszzsír (elmaradhat)
5 dl víz (lehet próbálkozni, 6 dl-t is elbír)
Egy tálban összekeverem a száraz hozzávalókat, a másikban tojást és vízet.
A kettőt összeöntöm és kézzel azonnal összedolgozom. Hihetetlen gyorsasággal fogja beszívni a folyadékot.
Megformázom, tepsibe rakom és késsel bevagdosom.
Meg lehet szórni különböző magokkal.
190 fokon 30 perc, utána 15 perc tepsi nélkül a rácson.
Középső: CHIA MAGOS 5 DB
A száraz hozzávalókat egy tálba tettem, egy másikba a 2 tojást, 1 dl vízzel. A kettőt vegyitettem. Kb. 10-15percet állni hagytam, aztán formáztam.
Helyesebben elég lágy lett-amitől nem kell megijedni- kanállal forgattam a lenmag-napraforgómag-szezámmag keverékbe és úgy tetttem a sütőpapírra.
kb. 190fokon sütöttem 30 perci, aztán még 15 percig száritottam a rácson.
Jobb szélső: MANDULALISZTES KB. 10 db.
Az utifűmaghéjat vízzel elkeverjük, kicsit állni hagyjuk. Hozzákeverjük a tojásokat ízesítőket, végül a mandulát és a liszteket
Előmelegített sütőben 190 fokon 30 perc.
Utána a rácson 15 perc tepsi nélkül
Egyszerre megsütöm őket és kihülés után fagyasztom. Evés előtt 1-2 órával előveszem. Így takarékos, mert a sütőt egyszerre használom.
Amilyen állapotban tesszük be a fagyasztóba, olyan kapunk vissza. Ha másnap tesszük csak be, akkor már szikkadtabb és természetesen kivétel után is szikkadt lesz.
Kidagasztjuk, majd 45 percig kelesztjük. 10 részre osztjuk, megformázzuk, majd tepsibe tesszük és még 20 percet kelesztjük. Sütőbe vizet teszünk és 180 fokra melegítjük. Kb. 40 per...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kelttésztát dagasztunk. Ha megkelt 4 részre osztjuk a tálban.1 részt kiemelsz, kézzel még elfelezzük, kinyújtjuk pizza formára és méretre, mindkettőt. Egyik lapot megkenjük a mo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elkeverjük a sóval, hozzáadjuk a vajat, és elmorzsoljuk. Hozzáadjuk a sajtot és a tejben feloldott szódabikarbonátot, sima tésztává gyúrjuk. A sütőt 200 fokra előmelegít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű