6 tojássárga
200 g cukor
60 ml víz
500 g vaj
A szoba hőmérsékletű tojássárgákat kezdjük el habosítani először alacsonyabb fokozaton majd állítsuk nagyobb fokozatra a robotgépet.
Közben a cukrot és a vizet keverjük össze és hevítsük 114 fokra. A forró sziruppal óvatosan bánjunk, nagyon meleg :-) Öntsük át egy mércés edénybe amiből majd szépen tudjuk adagolni. hagyjuk kicsit hűlni.
Lassan kezdjük adagolni a tojássárgához a cukorszirupot, közben folyamatosan keverjük!!!Mikor egynemű, habos állagot kaptunk akkor adagolhatjuk a vajat is hozz.
A túl meleg cukorszirup megolvasztja a vajat, ezért ha a szirupot belekevertük a tojássárgájába és teljesen egynemű akkor várjunk egy kicsit amíg hűl.
A két egész tojást meg a négy tojássárgáját, a cukrot és a reszelt citromhéjat fél óra hosszat keverjük.A fehérjéből kl keményre vert habot a liszttel együtt könnyedén hozzákeverjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1.A sütőt 200 fokra előmelegítjük. 2.Az első négy hozzávalót tálba szitáljuk. 3.A második négy hozzávalót kézi mixerrel pár percig verjük, majd hozzámixeljük az olvasztott vajat....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű