Hozzávalók:
- 4 kg uborka
- 1 kg hagyma
- 1 dl só
- 8 dl cukor
- 2,5 dl 20%-os ecet
- 1 kávéskanál szalicil
- 1 kávéskanál borkén
Az uborkát megmossuk, tesómmal meg is súroltuk, hogy a szúrós külső részétől megszabadítsuk. Mi lilahagymát és vöröshagymát használtunk, de igazából a lilahagyma színe nem fog érvényesülni az ecet miatt. A hagymát és az uborkát (héjával együtt) leszeljük, rétegesen egymásra helyezzük, majd rászórjuk a cukrot, sót, borként, szalicilt és ráöntjük az ecetet. Szerintem az ecetből valamivel kevesebb kell, de amíg érik a csalamádé néha megkóstolhatjuk és ha úgy találjuk, hogy túl édes, még mindig önthetünk rá ecetet.
1-2 napig tiszta konyharuhával letakarva állni hagyjuk, néha megkeverjük, aztán üvegekbe töltjük, és rámerjük az állás közben eresztett levét. Lezárjuk az üveget és mehet is a polcra.
Engem a hagymás uborkasalátára emlékeztet az íze. Anditól kérdeztem, hogy a szalicilt mivel helyettesíthetem, ő a nátrium-benzoátot ajánlotta vagy azt, hogy egy rétegnyi olajjal zárjam le a tetejét. Van valakinek egyéb ötlete? Szívesen fogadnám!
Habosra kikeverjük a cukrot az egész tojásokkal, és a sütőporral, majd tovább keverjük a tejfellel. Beleadjuk az olvasztott margarint, a lisztet, a darált mákot, a reszelt citromh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Melegítsük elő a sütőt 425 ° F / 220 ° C. 2. Vágja édesburgonya be krumpli és összekapcsolják egy nagy tál olívaolaj, rozmaring, só, bors. 3. Helyezzük egy rétegben egy tepsibe b...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű