Kedves Lanyok es Gyuri!
Foglalkozom bonbon keszitessel is. Szeretnem megosztani Veletek a vilag legfinomabb zsele receptjet egyenesen a Belga Csokolade Akademiarol.
Tehat:
Narancs pure 350g
Vernarancs pure 100g
Yuzu pure 50g
Szegfuszeg, fahej orlemeny izles szerint
Kristaly cukor1 50g
Almapektin 18g
Glukoz szirup 60g
Kristaly cukor2 485g
Citromsav(50%) 18g
Osszesen 1131 g
Elkeszites:
A kristalycukor 1. Reszet(50g) az almapektinnel elkeverjuk.
A pureket a tetszes szerint kivalasztott fuszerekkel es a kristalycukor 2 .es a glukozzal feltesszuk melegedni. Kb 40-50C fokon
hozzakeverjuk az almapektines cukrot es folyamatos keveres mellett felfozzuk 107 C fokra.
A felfozott zselehez hozzakeverjuk az 50% os citromsav oldatot, majd azonnal a mar korabban elkeszitett, papirral fedett, kristaly cukorral szort keretbe ontjuk. Sietni kell, mert a zsele azonnal megkot. Tetejet is vekonyan finomitott kristaly cukorral, masmap felvagjuk. Finomitott cukorban forgatom.
A receptet megoszthatom, kifizettem, nem tiltja semmlyen szerzodes.
Hasznaljatok batran!
A tejben feloldjuk a porcukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és hagyjuk felfutni. A lisztet tálba szitáljuk, elkeverjük benne a sót. Hozzáadjuk a feldarabolt vajat, a tojások sárgáj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A ganache-t a megelőző napon kell előkészíteni. Ehhez kis/közepes lángon olvasszuk fel a kis darabokra vágott csokoládét a tejszínben, adjuk hozzá az alkoholt is. Másnap a felhaszn...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű