2dl darált mák
4dl víz
csipet só
csipet eritrit
2 dl darált mákot(kóstold meg először,mert ha dohos,keserű lesz a tejed is!) forrázz le 4 dl (kevesebbel intenzívebb,többel lágyabb íze lesz!)vízzel,majd merülő mixerrel 1-2 percig forgasd meg............harisnyán szűrd át,majd egy csipet sót és egy csipet eritritet(vagy amit használsz )adj hozzá!A fennmaradó mákot szárítsd meg ez lesz a mákliszt,a tejet használd ahogy a normál tejet enni,inni,főzni,sütni,krémekhez,kávéhoz,levesekbe stb.!
Az összetevőket alaposan összeturmixoljuk. Hűtve fogyasztjuk (esetleg néhány jégkockát hozzádarálhatunk).
Elkészítési idő: 3 perc Nehézség: Könnyű
Ha lehet, jó minőségű bort válassz, mert a végeredmény úgy lesz különösen finom. Öntsd a nedűt egy lábasba, add hozzá a vizet, és lassú tűzön kezdd melegíteni. Mehet hozzá a cukor,...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tejet és a tejszínt összekeverjük, felmelegítve felhabosítjuk, a pohár szélén óvatosan belecsorgatjuk a mézet, hogy a hab ne törjön, majd a frissen főzött kávéhoz keverjük a szil...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű