- 60dkg lisztet,
- 2 teáskanál só,
- 1 cs Instant élesztő,
- 2 evőkanál étolaj,
- pici cukor és bő 2 dl vizet kelesztőtálba készítettem.
Átgyúrtam,és a dagasztó gépbe raktam kb 15 percre
Fél órát kelesztettem,majd az kinyomkodtam lassan a levegőt belőle és a széleit aláhajtogattam..A hajtogatás után újra kelesztettem,de már csak 20 percet.Kivettem a kelesztőből nem sodortam,csak 8 egyenlő részre vágtam.Formáztam és sütőpapírossal bélelt tepsibe raktam.Vízzel megspricceltem,leborítottam egy jénaival így tettem a sütőbe.Előmelegített 240 fokos melegbe raktam sülni.-Az én sütőm egyenletesen,lassan süt,mindig rá kell számolnom pár percet.-20 percet sült,mikor a tetőt levettem,így sütöttem tovább.De vigyázni kell,mert magas a hőfok és hamar elég.Nagyon figyeltem és piruláskor ki is vettem.
Az élesztőt kevés langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet, a sütőport, a sót, a tojások sárgáját, a cukrot és a reszelt citromhéjat egy tálba tesszük, hozzáadjuk az élesztős tejet....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tej,tejföl, tojás, élesztő összekeverni. Hozzá liszt, cukor, só dagaszt 5 perc, hozzá a vaj, 5 perc dagaszt. 45 perc keleszt. 6 db 80 g zsemle, gömbölyíteni. Kiflinek 300 g gömbö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű