60 dkg finomliszt
csipet só
1 ek. tejpor (elhagyható)
3 ek. cukor
1 egész tojás
1 tojás sárgája
kb. 3 dl tej
2 dkg élesztő
6 dkg olv. vaj
Töltelék: LEHET KAKAÓVAL IS CSINÁLNI !!!!!
8 dkg olv. vaj
1 csomag őrőlt fahéj
9 ek. porcukor
A vaj kivételével az összes hozzávalót bekészítettem a kenyérsütőgép üstjébe. A vajat csak a dagsztás második felében adagoltam hozzá. Dagasztás programon összeállítottam a tésztát, majd kikapcsoltam a gépet. Megvártam, míg szépen megkel, vagyis eléri az üst tetejét. Lisztezett felületre borítottam, három egyenlő részre osztottam. Kinyújtottam 2-3 mm vastagra őket. Egyesével megkentem olvasztott vajjal, megszórtam fahéjjal és porcukorral. Feltekerte őket mint a beiglit, majd megfontam a szálakat.
A nagy dobozformát kibéleltem sütőpapírral, ebben kelesztettem ismét duplájára. lekentem felvert tojással, majd 180 fokra előmelegített sütőben sütöttem 40-45 percig.
Rácsra tettem hűlni.
Lehet bele tenni mazsolát.
Az első lépés, hogy készítünk 3 piskótalapot, ami úgy néz ki, hogy 2 db 3 tojásos, és 1 db 4 tojásos piskótalap. A 3 tojásoshoz kell: 3 db tojás, 60 g cukor, 60 g liszt ½ csoma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű