500-600 g csirkemell filé
•0,5 tk só
•bors
•fokhagyma, snidling, kaliforniai paprika kockák, fűszerek ízlés szerint
A hártyáktól, inaktól megtisztított csirkemellet apró kockákra vágjuk. Hozzáadjuk a sót, egy kevés borsot és ízlés szerint a fűszereket. Én egy kevés fokhagymával ízesítettem. Késes aprítóval vagy botmixerrel tejesen krémesre turmixoljuk.Ha szép egynemű alufóliára tesszük, rudat formázunk belőle és szorosan feltekerjük. A végeket szaloncukor-szerűen megcsavarjuk, hogy teljesen tömör, feszes legyen a sonka. Tepsibe tesszük, öntünk alá 1,5 dl vizet. Előmelegített sütőben 180 fokon kb. 35 percig sütjük, majd kivesszük, hagyjuk langyosra hűlni, levesszük az alufóliát és ízlés szerint őrölt csemege vagy csípős fűszerpaprikába forgatjuk. Szeletelés előtt teljesen kihűtjük. Hűtőben 4-5 napig eláll
A karalábét, brokkolit, fokhagymát és a hagymát felvágtam és feltettem főni, a csirkemellet lebontottam a csontról, sóztam és borsoztam, majd forró olivaolajos serpenyőbe raktam, k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A panírozás ugyanaz, mint a rántott húsnál, csak a prézli helyett sajtba forgatom a szeleteket. A csirkemellet felszeletelem és befűszerezem az ételízesítővel, a borssal és a fokh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű