150 g diabetikus édes omlós keksz
100 g vaj
1 tk rum aroma
750 ml natúr joghurt (2 nagy doboz)
250 g áfonya
150 g nyírfacukor por
1 csomag (20g) zselatin
A kekszet daráljuk le. A vajat olvasszuk fel, és egy tk rum aroma társaságában keverjük el a darált keksszel. Az egészet simítsuk el egy 18 cm-es kapcsos tortaforma alján. (Jól nyomkodjuk le és tegyük be a hűtőbe).
A megmosott áfonyát turmixoljuk össze az egyik doboz joghurttal és a nyírfacukorral. A joghurt másik felét keverjük össze a zselatinnal és melegítsük addig, míg teljesen össze nem olvad. Ezután csak össze kell keverni a kettőt, és a kekszes alapra önteni. Mehet vissza a hűtőbe néhány órára dermedni.
Tojással habja a sütőben süljön ki.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
160 fokon erdemes sutni :) Aki megsutotte azt mondta edesites nelkul is tokeletes nagyon finom :) Szoval hajra
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű