3 1/2 kg cukor
7 1/2 l víz
10 dkg borkósav
1 kk szalicil
15-20 bodzavirág
3 db citrom
A cukrot és a vizet sziruppá főzzük.
Kihűlés után hozzákeverjük a borkősavat és a szaéocolt. 15-20 bodzavirágot teszünk a tetejére, majd beleszeletelünk 3 citromot. 2-3 napig állni hagyjuk, majd leszűrjük és üvegelbe töltjük.
Az epret lecsumázzuk, megmossuk, feldaraboljuk. Botmixerrel pépesítjük a joghurttal, vízzel, citromlével és a mézzel. Jégbe hűtve kínáljuk.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A gyümölcs héját és magját eltávolítjuk, a gyümölcshúst felkockázzuk. A dinnyekockákat megszórjuk a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd felöntjük a borral, meglocsoljuk a rumm...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 dl tejet felteszünk a tűzhelyre melegedni. Beledobunk 2 szem szegfűszeget és késhegynyi fahéjat. Amikor már jó meleg (de még nem forr) a tej, beledobunk 1 teáskanál NEM cukro...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű