- 60 dkg liszt
- 50 dkg margarin
- 10 dkg reszelt sajt
- 3 dl tejföl
- 4 tk. só
- köménymag
A lisztet összegyúrjuk a margarinnal, sóval és annyi tejföllel, amennyit felvesz. Ujjnyi vastagra nyújtjuk.
A tetejére reszelt sajtot és köménymagot szórunk, majd a kívánt méretű rudacskákra vágjuk.
A sütőt előmelegítjük, majd tepsiben, sütőpapíron 200 °C-on aranybarnára sütjük.
100 g cukrot, 30 g kakaót, negyed csomag vaníliás cukrot, 75 g vajat, 65 g tejszínt és egy rúd puhított csokoládét állandóan kavargatva felfőzünk, majd kihűtünk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű