1 bögre: 2.5 dl
- 2 bögre liszt
- 2/3 bögre víz
- 1 tk só
- 1tk cukor
- 2 tk porélesztő
- 2 ek olaj
A meleg vízbe belekeverjük az élesztőt és a cukrot, a többi összetevőt összekeverjük, majd beleöntjük az élesztős vizet is, pihentetjük kicsit.
200 fokra előmelegítjük a sütőt.
Kettészedjük a tésztát, és nagyon vékony körökké nyújtjuk, aztán mehet rá a szósz meg a többi, és kb 15 perc alatt készre sütjük.
A burgonyát héjába megfőzzük. A tésztát enyhén sós vízben kifőzzük. A tojást is keményre főzzük. A virslit és a 3 fej hagymát felkarikázzuk. Mártás : Az olajban megpirítjuk a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A batátát hámozzuk meg, majd szeleteljük fel 2-3 mm vastagra. Sózzuk, reszeljük bele a fokhagymát, és löttyintsük rá az olívaolajat is. Szórjuk meg a fűszerkeverékkel. Kevés kók...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű