34 dkg.sima fehér liszt,
29 dkg teljes kiőrlésű liszt,
5 dkg élesztő,vagy 3 teás kanál porélesztő,
2 tk,só,
5 dl víz
de bármilyen neked kedvező lisztből csinálhatod,összesen 63 dkg legyen.
A száraz hozzávalókat összekeverni,(a rendes élesztőt is csak belemorzsolni),a vízzel jól eldolgozni,inkább lágy legyen a tészta,váljon el az edény falától,(kb.5 perc alatt kész),12 órát pihentetni szoba hőmérsékleten,én este összeállítottam,reggel kisütöttem.
Pihentetés után kiborítani szét lapogatni és az oldalait,mind a négyet behajtani a közepe felé egész addig míg elfogy a tészta,én egy nagyobb veknit és egy kisebb cipót csináltam belőle,attól függ miben sütöd,egy fedeles jénaiba,lábosban,mindegy mibe,csak legyen teteje én jénaiban csináltam,kivajazni,szépen elrendezni benne,a tetejét bevagdalni,és vizes kézzel átsimítani,rátenni a fedelét,és míg a sütő 220 fokra bemelegszik pihenni hagyni,50 perc után levenni a fedőt és szép pirosra sütni még kb.10-15 percig,én ekkor feljebb tettem 250 fokra.(figyelni meg ne égjen)ha kész kivenni hűlni.
Akkor jó,ha megkocogtatod a tetejét és kemény,kicsit kong,szép színe van.
A margarint olvasztva teszem bele. A kiflik tetejét vízzel kenem le, majd a sajtot teszem rá. Általában 10 g sajt 1 kiflibe.
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Könnyű
A lisztet a sóval szitáljuk egy nagy tálba, majd készítsünk egy mélyedést a közepébe. Az élesztőt 150 ml langyos vízben oldjuk fel. Majd öntsük a liszt közepébe és a maradék viz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból tésztát dagasztunk, tudom hogy furcsa, de vízzel kell az élesztőt futtatni és teljesen simára, hogy egy pici gumó se legyen benne. Olyan lágynak kell lennie, mint m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű