♥KIFLI (40 db)
35 dkg liszt + a nyújtáshoz
15 dkg rétesliszt
2,5 dkg friss élesztő
1 teáskanál cukor
2 evőkanál nyírfacukor
2 dl langyos tej
10 dkg joghurt
1/2 dl olaj
1 csipet só
♥ TÖLTELÉK:
sűrű szilvalekvár
3 evőkanál (nyírfa)cukor
1 evőkanál kakaópor
1 evőkanál sárgabarackdzsem
2-3 teáskanál olaj
a kenéshez:
1 kisebb tojás
A langyos, cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztekhez öntjük, hozzáadjuk a sót, a nyírfacukrot, a joghurtot, az olajat, és kidagasztjuk. A kész, puha tésztát letakarva a duplájára kelesztjük.
A tésztát kétfelé vesszük, és 35-40 cm átmérőjű körlappá nyújtjuk, vékonyan megolajozzuk. Először 4 felé vágjuk, majd a negyedekből további 5-5 körcikket alakítunk ki. A szélesebb végükre 1-1 kiskanálnyi szilvalekvárt adagolunk, és innen kezdve feltekerjük mindet. A másik kört – miután szintén 20 részre osztottuk – kevés sárgabarackdzsemmel megkenjük, kakaós cukrot kanalazunk a körcikkek szélesebbik végére, és kifliket formázunk belőlük. Mindet sütőpapíros tepsire sorakoztatjuk, felvert tojással megkenjük, és légkeveréses, 180 fokos sütőben 15-20 perc alatt világosbarnára sütjük. Langyosan vagy hidegen kínáljuk.
A tejből 100 ml-t meglangyosítunk, hozzáadjuk a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és 10 perc alatt felfuttatjuk. A liszthez adjuk a sót, olvasztott vajat, a felfuttatott éles...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Minden hozzávalót egy tálba öntünk és fakanállal jól összekeverjük. 180 fokos sütőben kb 60 percig sütjük.
Elkészítési idő: 15 perc+1 óra Nehézség: Könnyű
Az alapanyagokat robotgéppel összeállítottam majd 35-40 percet meleg helyen kelesztettem, kinyújtottam, megkentem a kakaós töltelékkel és feltekertem...Kb.2 centis karikákra vágtam...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű