2,5 dl vizhez adok annyi lisztet és 2 dkg élesztőt,hogy nokedli állagú tésztát kapjak.Ezt este készitem el mint az öregeink.Jó hólyagosra keverem.Liszttel a tetejét megszórom,hogy ne száradjon be.
Reggel adok hozzá 2,5 dl vizet,2 dkg sót és annyi lisztet hogy kissé keményebb,de jól gyúrható tésztát kapjak.Minél tovább gyúrom annál puhább lesz.A liszt k.b.1 kg amit bedagasztok a kovásszal együtt.Tálba teszem,meghintem liszttel,és 1 órát kelesztem.Majd kissé átgyúrom újabb egy óra kelesztés.formázás,tepsi,kelesztés egy óra, 180 -200 fokon 1 óra sütés.Semmi zsiradék.
2,5 dl vizhez adok annyi lisztet és 2 dkg élesztőt,hogy nokedli állagú tésztát kapjak.Ezt este készitem el mint az öregeink.Jó hólyagosra keverem.Liszttel a tetejét megszórom,hogy ne száradjon be.
Reggel adok hozzá 2,5 dl vizet,2 dkg sót és annyi lisztet hogy kissé keményebb,de jól gyúrható tésztát kapjak.Minél tovább gyúrom annál puhább lesz.A liszt k.b.1 kg amit bedagasztok a kovásszal együtt.Tálba teszem,meghintem liszttel,és 1 órát kelesztem.Majd kissé átgyúrom újabb egy óra kelesztés.formázás,tepsi,kelesztés egy óra, 180 -200 fokon 1 óra sütés.Semmi zsiradék.
Élesztőt cukorral 3 dl vízzel kikeverni (nem kell felfuttatni ) Mindent egybe keverőtálba adagolni, dagasztani jó Duplájára keleszteni , kissé lisztezett deszkára borítani darab...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tálba öntjük a langyos tejet, hozzáadjuk a kristálycukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, majd elkeverjük benne, és 10 perc alatt felfuttatjuk. Tálba tesszük a lisztet és hozzáöntjük...
Elkészítési idő: 125 perc Nehézség: Könnyű