2 kg uborka, fél kg hagyma, ezeket legyaluljuk, az uborkasalátánál vastagabb szeletekre.
Öntünk rá 3 dl vizet, 2 dl 10 %-os ecetet, 3 dl kristálycukrot, fél dl sót.
Összekeverjük, fél napig állni hagyjuk. Ezután üvegekbe töltjük, a lével - amit engedett - felöntjük.
4 db 720-as üveg lett belőle. 85/25-re tettem, de mindenki másra esküszik.....
Ha nem automatázod, tegyél bele 1 mokkáskanál borként és 1 mokkáskanál nátrium-benzonátot.
Az uborkát mossuk meg és vágjuk le a végeit. A nagyobb darabokat vágjuk négybe, a kisebbeket kettőbe, tegyük egy edénybe. A petrezselymet vágjuk apróra és adjuk hozzá. Öntsük hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes