150 g víz
1 tk. só
csipet aszkorbinsav
1 ek. burgonyapehely
1 ek. olaj
10 dkg öregtészta (http://www.limarapeksege.hu/2008/11/regtszta-tulajdonkppen-vletlennek.html)
250 g tönköny kenyérliszt (vagy BL80 kenyérliszt)
1 tk. cukor
10 g élesztő
Elkészítés:
1. A vizet, a cukrot és az élesztőt futassuk fel 3p/37°C/2 fokozaton.
2. Adjuk hozzá a további hozzávalókat és 3 percig dagasszuk, majd hagyjuk a keverőedényben 20 percig kelni.
3. Dagasszuk újra 2 percig, ezután tegyük félre egy tálba és kelesszük duplájára, amíg szép hólyagos nem lesz. (kb. fél óra).
4. Formázzunk belőle zsemléket, nekem ebből a mennyiségből 5-6 db szokott lenni. Tegyük sütőzacskóba és 1 órán át kelesszük vagy amíg a duplájára nem nőnek. Ha megvan spricceljünk vizet a zacskóba és hajtsuk vissza a szélét, hogy a gőz ne távozzon belőle.
5. 220°C-ra előmelegített sütőben (alsó-felső sütés) 20-25 percig süssük.
Ha reggel szeretnénk frissen kisütni, formázás után kicsit pihentessük a sütőzacskóba és mehet éjszakára a hűtőbe.
Próbáljátok ki, tényleg megéri. Soha többet bolti zsemle... :)
Eredeti recept: http://www.limarapeksege.hu/2008/12/zsemle.html
Mindent bepakolok a gépbe, majd hagyom, hogy a gép dolgozzon helyettem. Miután megkelt, lisztezett felületre borítom és 9 egyforma, kb. 120 g-os darabba vágom a tésztát. Egyenként...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://amiakonyhambolkikerul-hu.webnode.hu/news/parizsis-virag/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szokásos módon bedagasztom a tésztát, majd hagyom, hogy duplájára keljen. Ezután enyhén lisztezett felületre borítom, három egyenlő részre osztom. Gömbölyítem őket, majd kb. 10 p...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Közepes