1 l házi tej (vagy bolti 3,5-ös)
2 kanál ecet
fűszerek
A tejet felforralom. Ha gyöngyözve forr, óvatosan beleteszem az ecetet és lehúzom a tűzről.
Ha kicsapódott a savó, leszűröm. Ízesítem sóval és fokhagymával (bármivel), és konyharuhában alaposan lecsöpögtetem. Jól megcsavarom, hogy minden savó kijöjjön belőle.
Amilyen formában hagyom,olyan alakú lesz, hamar megszilárdul.
Habverővel összekeverni az alapanyagokat és készen van :) Előbb csak a cukor 2/3 -át adjuk hozzá, még mielőtt krémesedne a cukor másik felét.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, 10 percre állni hagyjuk. Bambuszrostliszttel megszórt deszkán kinyújtjuk a tésztát, és sütőpapírra tesszük. 200°C-on légkeverésen 10 percig sütjük, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gombát megtisztítjuk, aztán szeletekre vágjuk. Az olajon megpirítjuk az apróra vágott hagymát és a gombát, megszórjuk pirospaprikával, megsózzuk, megborsozzuk, hozzákeverjük az a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű