Rick Stein Dan kovaszos kenyere - DNK
Sziaszok, egy honapja munkat valtottam es a volt fonoknomtol egy Rick Stein szakacskonyvet kaptam, amit lapozgatva talaltam egy Dan stilusu kovaszos kenyer receptet.
Hat persze, hogy el kellett keszitenem egy-ket valtoztatassal.
Az eredeti recept a kepek kozott angolul, en igy csinaltam:
Eloteszta:
130gr tk rozsliszt + 60ml rozskovasz + 300ml langyos viz
kulon 100gr napraforgomagot beaztattam 75ml vizbe (fele lenmag kellett volna, de nem volt itthon).
Ezeket hagytam 24 orat pihenni.
24 ora utan, az elotesztat es a magokat a fel nem szivott vizzel osszeontottem, ment hozza 200gr tk rozsliszt, 150gr sima rozsliszt, 4ml so, 15ml melasz, 100ml viz.
Osszekevertem a hozzavalokat es sutopapirral belelt formaba szortam keves napraforgo magot es rasimitottam a tesztat. A tetejet rozspehellyel szortam be.
Zacskoba csomagoltam a format es kicsivel tobb, mint 4 orat kelt, utana ment a 190-es elomelegitett sutobe 1 orat es utana 10 percet forma nelkul
ELKÉSZÍTÉS A csirkemellet lefejtjük a csontjáról és vékony csíkokra szeleteljük, enyhén besózzuk és megszórjuk curryvel.1-2 órát pihenni hagyjuk. Odatesszük forrni a vizet a tés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mandulatejet kis lángon felrakom a tűzhelyre, és bele teszem a gesztenyemasszát, hozzá öntöm a vanília kivonatot, a picit sót, az eritritet és a mazsolát. Ezután hagyom, hogy a m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű