2-3 kg cékla (4-5 befőttesüveg ecetes céklához)
- 5-6 ek 20%-os ecet
- 1 szál torma
- 1 ek köménymag
- 4 ek kristálycukor
- 1 ek só
Céla lé: 5 liter viz, 4 dl. 2O %-os ecet, 6O dkg cukor, 25 dkg só, ha valaki édesebben szereti, tehet még hozzá. Ja! Szalicilt raktam rá (gyógyszertárban lehet kapni) A levet hidegen keverem ki (szalicilt ecetben oldom fel) és amikor már a cékla az üvegekben van, egy kávéskanál köményt rakok rá. Felöntöm a lével, kötőtüvel kiigazitom a légbuborékokat, fedőfóliával, csavaros kupakkal zárom MÁSNAP!
.
Nyersen lereszelni sajt reszelőn.Sárgarépát és almát is lereszelni.Mézet és sok citromlevet hozzáadni.Sült és rántotthús mellé nagyon finom.
A zöldségeket felaprítjuk (a paprikát, vékony csíkokra, a répát vékony karikákra, a káposztát vékony csíkokra vágjuk/reszeljük), ezeket jól összekeverjük, majd egy üvegbe jól belen...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
Meghámozzuk a megmosott céklát. Az alma héját is lehámozzuk (ha vékony héjú alma, nem kell meghámozni). A reszelő durva fokozatán lereszeljük az almát, és a céklát is. Elkész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű