50 dkg liszt
1 tojás sárgája
1/2 dl olaj
2,5 dkg élesztő
1 ek. só
3 dl langyos tej
pici cukor
A töltelékhez:
10 dkg puha vaj vagy margarin
1 kicsi tojás (S-es)
1 kk. só
10-15 dkg reszelt sajt
A tetejére:
1 tojás
kevés reszelt sajt
A tészta hozzávalóit a kenyérsütőgép üstjébe tesszük, lágy tésztát dagasztunk belőle és hagyjuk a duplájára kelni.
(kenyérsütőgép helyett a kézi robotgép dagasztó karjával, vagy a saját kezünkkel is megdagaszthatjuk a tésztát)
A megkelt tésztát lisztezett deszkára borítjuk, és nagyon vékonyra kinyújtjuk. (amilyen vékonyra csak tudjuk)
A töltelék hozzávalóit elkeverjük, és megkenjük vele a kinyújtott tésztát.
Feltekerjük, mint a bejglit és rombusz alakúra felszeleteljük.
Sütőpapíros tepsire sorakoztatjuk egymástól 2-3cm távolságra, majd kb 20 percig kelni hagyjuk.
Ha megkelt, a tetejét lekenjük a maradék felvert tojással, és megszórjuk kevés reszelt sajttal.
180 fokra előmelegített sütőben kb 20perc alatt aranybarnára sütjük.
A lisztet összekeverjük a sóval, a tejet, a vizet ès a tejfölt egybeöntjjük és meglangyosítjuk. A liszt közepébe mélyedèst kèszítünk, ebbe öntjük a tejes mixet. Majd belemorzsol...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
1. A lisztet egy tálba szitáljuk. beleszórjuk a cukrot, szódabikarbónát, csipet sót. Alaposan elkeverjük. 2. Ezután megy bele a tojás, a joghurt (aludttej/kefír) és csomómentesr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű